E-Ticaret Sitesi Tasarımı

E-Ticaret Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz ile Kullanımı ve yönetimi kolay, kullanıcı odaklı Özel Tasarım E-Ticaret Siteleri ile daha çok satış yapın.

Neden E-Ticaret Sitesi ?

İnternet ortamında ticaret yapmak amacıyla kurulan sitelerdir. E-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Nedeni ise internetten alışveriş ve ticaret yapmanın, fiziksel olanına göre daha kolay ve karlı olmasıdır. Fiziksel olarak söz konusu olan giderlerin birçoğu, internet üzerinden yapılan ticarette bulunmaz.

Bu nedenle birçok giderden tasarruf yapma imkanı vardır. İyi kurgulanmış bir e-ticaret sitesi sahibine yüksek kazançlar sağlayabilir.

Neden E-Ticaret Sitesi Sahibi Olmalısınız ?

Geleneksel ticarette, ticaret sahibini sınırlayan birçok faktör bulunmaktadır. Mesela çalışma saatleri sınırlıdır. Ayrıca reklam giderleri yüksektir ve geri dönüşü sınırlıdır. E-ticaret sitesi sahibi iseniz:

 • Günün her saati ve haftanın her günü çalışan bir işletmeye sahipsiniz demektir. Üstelik personel ve diğer giderleri de karşılamak zorunda kalmazsınız.
 • Hedef kitlenize ulaşmak için yüksek maliyetli reklam bütçesi ayırmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden verilen reklam bütçeleri düşüktür. Ayrıca internet sitenizde ücretsiz olarak reklam verebilir ve belli bir ücret karşılığında reklam geliri elde edebilirsiniz.
 • Daha fazla ürün seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz. Üstelik depo ve teşhir alanı gerektirmeden. İnternet sitesinde sınırsız teşhir alanına sahip olmuş olursunuz.
 • Sergilemiş olduğunuz ürün hakkında detaylı bilgilendirme yazısı hazırlayabilir, müşterilerinizin ürün ile ilgili daha fazla bilgi edinmesini sağlarsınız.
 • Stok ve maliyet bilgilerini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Sitenize entegre edilebilen yazılımlar sayesinde, ne kadar ürün sattığınızı ve ne kadar ürün almanız gerektiğiniz bilebilirsiniz.
 • Maliyet artışlarından etkilenmezsiniz. İnternet ortamında dalgalanma nadir olacağından dolayı, fiyat artışları sizi etkilemez.

Yukarıdaki avantajları elde edebilirsiniz.

Özel Tasarım E Ticaret Sitesi

Firmaların ticari faaliyetleri birbirinden farklıdır. Farklı ticari alanlar, farklı çözümler gerektirir. İnternet ortamında yaptıracağınız sitede de size özel çözümlerin sağlanması gerekir. Bu konuda uzman web sitesi tasarımı yapan kişilerden ya da kurumlardan yardım almanız gerekir.

﹀ daha fazla bilgi

E-Ticaret Sitesi Yazılımı (Woocommerce Altyapısı)

WordPress, E-Ticaret Siteleri için kullanılan Wocommerce ile dilediğiniz Özel Tasarım WordPress E-Ticaret Sitelerine sahip olabilirsiniz.

Arama motoru dostu olduğu için, arama motorları botlarına da siteniz hakkında gereken bilgileri kolaylıkla sağlayabilir. Ayrıca Woocommerce ,Opencart altyapısının faydaları:

 • Herkesin anlayabileceği bir yapıya sahiptir. Hem kod bakımından hem de görsel materyaller bakımından kolaylıkla anlaşılabilir bir yapıdadır.
 • Dilerseniz kendi sunucunuzda, dilerseniz de başka hosting paketleri içinde barındırabilirsiniz.
 • Açık kaynak kodu yapısında olduğu için kolaylıkla güncellenebilir.
 • Tema seçimi açısından zengin çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca özellikle e-ticaret sitelerinde olması gereken modüller açısından da birçok seçeneğe sahiptir.
 • Opencart altyapısı, sağlam bir güvenlik sisteminin entegre edilebilmesi için müsait bir yapıdadır. SSL sertifikaları ve bankaların sanal post uygulamaları da dahil olmak üzere, tüm işlemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlar.
 • Farklı ödeme alternatiflerinin internet sitesi içerisine entegre edilebilmesini sağlar.
 • SEO açısından, arama motorlarına kolaylıkla uyum sağlar ve sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını kolaylaştırır.
 • Farklı firmalardan alacağınız muhasebe yazılımlarını, sitenize kolaylıkla entegre edebilirsiniz. Böylelikle muhasebe işlemlerini kolay bir şekilde yapabilir ve takip edebilirsiniz.
 • Analiz yapma ve raporlama imkanı sayesinde, internet sitenizin durumunu her an takip edebilir ve önlem alabilirsiniz.

Olarak sıralanabilir.

E-Ticaret Sitesi SEO

Ticaret için kurulan internet sitelerinde, kuruluştan daha önemli olan konu, sitenin sürdürülebilir olması ve daha fazla kullanıcının siteyi ziyaret etmesinin sağlanmasıdır. Gerek e-ticaret sitesi olsun, gerekse diğer internet sitelerinde olsun SEO kavramı oldukça önemlidir.

﹀ daha fazla bilgi

E-Ticaret Sitesinde Tasarımın Önemi
(Kullanıcı Deneyimi Tasarım)

Bir mağazayı ziyaret ettiğimizde ve o mağazadan bir ürün satın aldığımızda, belli bir deneyim kazanmış oluruz. Satın aldığımız ürün beklentilerimizi karşılıyorsa, satın aldığımız yer hakkında olumlu düşüncelere sahip oluruz.

﹀ daha fazla bilgi

Paket Değil Müşteriye Özel Çalışmalar

Güncellenebilir ve üst seviyede olması gereken e-ticaret sitelerinde paket hizmeti satın almak, bir tür kendini kısıtlama olarak site sahibine dönecektir. Paket satın alındığında kullanılmayan özellikler için de ücret ödenmesi gerekir.

﹀ daha fazla bilgi

Size özel olarak hazırladığımız uygun fiyatlarla, en kaliteli e-ticaret sitesi sahibi olmanızı sağlıyoruz. Uygun fiyatlar için, www.barisdayak.com sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

www.barisdayak.com sitesindeki referanslar bölümünü inceleyerek, daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz başarılı çalışmaları görebilirsiniz. Ayrıca iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz konulardaki tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

E-ticaret sitesi sahibi olmak isteyen müşterilerimizin talepleri doğrultusunda paket fiyatları hakkında değil müşteriye özel çözümler için fiyatlar sunuyoruz.

E-Ticaret sitenizi yaptırabileceğiniz ve paket sistemi ile çalışan birçok firma var. Ancak sitenize özel çalışmaları bizimle gerçekleştirebilirsiniz. Böylece e-ticaret siteniz için daha çok seçeneğe sahip olursunuz ve kullanmadığınız özellikler için para harcamak zorunda kalmazsınız.

Yalnızca ihtiyacınız olan seçenekler için ücret ödersiniz. Talepleriniz doğrultusunda sizlere sunacağımız uygun fiyatlar için iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Basit Seo Çalışmaları Nasıl Yapılır ?

Mevcut e-ticaret siteniz için kendiniz yapacağınız bazı seo çalışmaları aşağıda listelenmiştir.

Firmanın internet sitesi üzerinde sergileyeceği ürünlerin net bir şekilde görünmesi gereklidir. Sayfa başlıklarının da siteyi ziyaret edecek kullanıcıların kolaylıkla erişebileceği yapıda olması gerekir. Kısacası site haritasının iyi kurgulanması gerekir.

Herhangi bir ürünü satın alacak kişiler, ürün hakkında birçok detayı bilmek ister. İnternet ortamında sergilenen ürünlere fiziksel olarak dokunmak ve test etmek imkanı olmadığından dolayı, devreye ürün açıklamaları girer. Ürün açıklaması detaylı ve kullanıcıyı sıkmayacak yapıda olmalıdır. Önemli detayların etkili bir dille anlatılması ile kullanıcının ürünü kolaylıkla ve tereddüt etmeden satın alması arasında doğru orantı vardır.

Etiketler bir tür anahtar kelimelerdir. İnsanların internet sitesini ziyaret ettiklerinde ya da arama motorlarında aradıkları ürünleri daha kolay bulmalarını sağlarlar.

E-ticaret sitesinde kullanacağınız görsel alt etiketleri sayesinde, arama motorları görsel arama bölümünde görülme şansını da artırmış olursunuz. Görsel alt etiketleri, en etkili SEO kurallarından bir tanesidir.

İnternet sitelerinde kullanılan ve aynı yapıda olan fakat içeriği farklı olan link yapılarının, arama motorları tarafından seçiminin yapılmasını sağlayan bir kavramdır. Diyelim ki e-ticaret sitenizde konu olarak birbirine yakın ama içeriği farklı iki adet link oluşturdunuz.

barisdayak.com/bebek-araci
https://barisdayak.com/bebek-araci

Bu iki linkte sadece ilk linkin arama motorlarında çıkmasını istiyorsak; <link rel=”canonical” href=”https://barisdayak.com/bebek-araci” /> etiketini eklediğimizde, arama motorları yalnızca bu linki esas alacaktır.

Tabi ki bu yapıda birçok link yapısı varsa, hepsini kontrol etmek zor olacaktır. Sitenizin ayarlar bölümünden, sitemap.xml linki ile tüm link bağlantılarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. En iyi yol ise iyi bir web uzmanından yardım almak olacaktır.

Türkçe karşılığı “yapılandırılmış veri işaretleme” ya da “Zengin Kartlar” olan bu kavram, arama motorlarında arama yapan hedef müşterilere daha kolay ulaşılmasını sağlayan bir SEO uygulamasıdır. Rich Snippets uygulama sayfasında yapacağınız şema düzeni ile kullanıcıların sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz.

“Redirect Permanent” yani kalıcı yönlendirme olarak da bilinir. Eğer e-ticaret sitenizin içeriğini değiştirmeye karar verirseniz, zorunlu olarak bu yönlendirmeyi kullanacaksınız demektir. Aslında site yapısının ya da linklerin değiştirilmesi pek de istenecek bir durum değildir. Ancak zorunlu olarak yapılması gerekiyorsa, arama motorlarının kurallarına göre 301 yönlendirmesi kullanarak, sitenizi ziyaret edenlerin sitenizi aynı şekilde bulmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda, e-ticaret sitenizi SEO uyumlu olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesinin En Çok Kullanıldığı Sektörler

Birçok alanda faaliyet gösteren firmalar var. Aslında ticaretin kalbini oluşturan tüm sektörler, insanların ihtiyaçları esas alınarak oluşmuştur. İnternet ortamında faaliyet gösteren, e-ticaret sitelerinde de durum aynıdır. E-ticaret siteleri neredeyse tüm sektörlerde kullanılabilir. E-ticaretin en çok kullanıldığı bazı sektörleri:

 • Giyim & Tekstil & Aksesuar
 • Spor & Outdoor Ürünleri
 • Hediyelik Eşya ve Zücaciye
 • Kuyumcu ve Saat
 • Promosyon Ürünleri
 • Elektrik ve Elektronik Ürünler
 • Teknoloji Ürünleri
 • Yapı Malzemeleri
 • Mobilya & Aksesuar
 • Gıda Ürünleri
 • Ofis Malzemeleri & Kırtasiye
 • Otomotiv ve Aksesuarları
 • Temizlik Malzemeleri
 • Endüstriyel Ürünler
 • Kozmetik Ürünleri
 • Antika & İthal Ürünler
 • Otel Konaklama & Tatil
 • Profesyonel Hizmet Satışları

Sahip Olacağınız E-Ticaret Sitesinin Bazı Özellikleri

Firma sahipleri açısından sitelerinin iyi bir başlangıç yapması ve sürdürülebilir olması önemlidir. Bu durum için ise e-ticaret sitesinde bazı özelliklerin bulunması gerekir. Sahip olmanız gereken e-ticaret sitesinin bazı özellikleri:

 • Sınırsız Trafik
 • Sınırsız Web Alanı
 • Sınırsız Kategori, Ürün Ekleme
 • Teknik Destek
 • Seo Uyumlu Altyapı
 • Blog İçerik Yönetimi
 • Sayfa Yönetimi
 • Tüm Cihazlarla Uyumlu Mobil Tasarım
 • Detaylı Kargo Yönetimi
 • Ürün Kişiselleştirme
 • Sanal Pos Kullanımı (Tüm banka kartları için)
 • Google Rich Snippets
 • Google Doğrulama
 • Google Analyst
 • Site Haritası
 • Gelişmiş Ziyaretçi Hesap Yönetimi
 • Online Destek Entegrasyonu (opsiyonel)
 • Sosyal Medya ile Üye Girişi (opsiyonel)
 • Xml Entegrasyonu (opsiyonel)
 • Gelişmiş Formlar (opsiyonel)
 • Çoklu Dil Entegrasyonu (opsiyonel)
 • Tek Sayfa Üyelik ve Ödeme Modülü (opsiyonel)
 • Kredi Kartı, Havale ve Kapıda Ödeme Seçenekleri
 • 3D Secure İle Ödeme
 • E-bülten Aboneliği
 • Gelişmiş Ürün Filtreleme
 • İndirim Kuponu Tanımlama
 • Yedekleme
 • Ürün Özellikleri
 • Ürünleri Zoom İle Büyültme
 • Ürün Yorumlama

E-Ticaret Projelermiz

E-Ticaret web tasarım projelerimizi inceleyebilir, çalışmalarımız hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

E-Ticaret Blog Yazılarımız

E-Ticaret web tasarım alanında; merak ettiğiniz konuları detaylı incelediğimiz blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Talebinde Bulun

Merak ettiğiniz tüm soruları bizlere sorabilir, yeni bir proje için talep formunu doldurarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-Ticaret Konusunda Sık Sorulan Sorular

E-Ticaret Sitesi Nedir ?

E-Ticaret sitesi aslında fiziki mağazanıza benzer bir mağazadır. Sadece fiziki olarak değil, sanal olarak da internet ortamında bulunmaktadır. Özetle Ticaretlerin Yapılabileceği Web Siteleri Diyebiliriz.

E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

E-Ticaret kaliteli ve güvenli e-ticaret yazılımları ile yapılır. E-Ticaret siteniniz Tasarım ve Yazılım aşamasından sonra sonra ise dijital pazarlama kısmı başlamaktadır. Tüm bu aşamalarda bizlerden destek alabilirsiniz.

Hangi E-Ticaret Altyapısını Kullanıyorsunuz ?

Dünyada en çok tercih edilen ve e-ticaret sitelerinde kullanılan, Opencart altyapısını kullanıyoruz.

Opencart’a ek olarak müşteri istekleri doğrultusunda WordPress Woocommerce altyapısı da kullanılabilmektedir.

Ödemeler Aylık mı Yıllık mı Ücretlendirilmektedir ?

Eğer proje bazlı çalışmayı tercih ederseniz, tek bir proje için tek seferlik ödeme yeterli olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Tasarımını Hazır mı Yapıyorsunuz Yoksa Özel Olarak mı Tasarlıyorsunuz?

Eğer tercih ettiğiniz özel bir tasarım ve tema varsa, bu materyallere yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Gelen olarak çalıştığımız müşterilere özel tasarım hizmetleri sunmaktayız.

E-Ticaret Siteme Daha Sonra Farklı Özellikler Eklemek Mümkün mü ?

İnternet sitenizin özellikleri doğrultusunda gerekli olan geliştirmeleri ve yenilikleri yapıyoruz. Ayrıca e-ticaret sitenize gereken yeni özellikleri de ekliyoruz. Tüm bu hizmetleri, makul ücretler karşılığında gerçekleştiriyoruz.

Önceden Tescilli Domain Adımı Kullanabilir miyim ?

Tabi ki! Önceden satın aldığınız domain adını kullanabilirsiniz.

E-Ticaret Sitemin Reklamını Nasıl Yapacağım ?

Sitenize özel olarak yapacağımız SEO çalışmaları ile e-ticaret sitenizin reklamını hiç olmadığı kadar iyi bir şekilde yapıyoruz. Ayrıca özel reklam çalışmalarımız ve sosyal medya üzerinden yapacağımız çalışmalarla da potansiyel müşteri kitlesine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

E-Ticaret Sitesinin Kullanımı Hakkında Bilgi ve Eğitim Veriyor musunuz ?

Siteniz ile ilgili çalışmalarımızı tamamladığımızda, gereken bilgileri sizlere veriyoruz.

Yedek Alıyor musunuz? E-Ticaret Sitem ve Verilerim Güvende mi ?

Düzenli olarak e-ticaret sitenizin aylık yedeklerini alıyoruz.

Proje Teslimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir ?

E-Ticaret sitenizin içeriği ve yapılacak olan çalışmanın durumuna bağlı olarak değişiyor. Ancak maksimum 30 gün gibi bir sürede e-ticaret sitenizi teslim ediyoruz.