Android ve Apple işletim sistemine sahip mobil cihazlar için kurumsal mail kurulumu büyük zahmet ve güçlük yaşatmaktadır. Tüm bu karmaşalardan kurtularak hızlı ve pratik mail kurulumu için yazımızı detaylı olarak inceleyerek gerekli kurulumu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulum Adımları

1. Adım: Telefona mail kurulumu için ilk adım Android veya Apple cihazınızın uygulama mağazasına erişim sağlamak olacaktır. Blue Mail aramanızda aşağıda görsel görüntülediğiniz uygulamayı göreceksiniz. Bu uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra çalıştırarak bir sonra ki adıma geçebilirsiniz.

2. Adım: Bu adımda kırmızı ile işaretlenen Hesap Ekle butonuna tıklayarak bir sonra ki adıma geçebilirsiniz.

3. Adım: Yine kırmızı ile işaretli butona tıklayarak Diğer E-Posta seçimi yapmanız gerekmektedir.

4. Adım: Bu adımda ise mail bilgilerimizi doldurarak bir sonra ki aşamaya geçebiliriz. Eposta ve şifrenizi doğru şekilde doldurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında kırmızı işaretli buton ile ilerleyebilirsiniz. Ortalama 10 – 30 saniye arasında bağlantının sağlanması için bekleyebilirsiniz.

5. Adım: tüm bu işlemlerden sonra kurulum tamamlanmış olacaktır. Aşağıda görselde isim kısmını firma adınız veya isminiz ile doldurduktan sonra son adıma geçebilirsiniz.

6. Adım: Hesap bildirimlerini dilediğiniz gibi özelleştirebilir veya varsayılan olarak bırakabilirsiniz.

Sonuç olarak:

Mailiniz herhangi sunucu bilgileri gerekmeden kolaylıkla yapılandırmasını sağladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşletmenize Özel Web Tasarım

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.