Seo Uzmanı

Web sitenizi arama motorlarında yükseltmek için Seo Hizmeti alın. İyi bir Google Seo Uzmanı ile daha avantajlı ve kazançlı hale gelebilirisiniz.

Seo Yükselme Grafiği

Seo Uzmanı ile Çalışmak

Google Seo Uzmanı; web sitelerini Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına ve ziyaretçilere göre en uygun hale getirip, arama motorlarında mümkün olan iyileştirme çalışmalarıdır. Analiz, değerlendirme, uygulama, takip, raporlama gibi birçok süreçlerin sürdürülmesini sağlayan uzman kişiye Seo Uzmanı denilmektedir.

İyi bir GOOGLE SEO UZMANI ile çalışmak web sitelerinin geleceğini güven altına almak, kurumsal firmaların istediği potansiyele ulaşması adına çok önemlidir. Kurumsal Seo Uzmanı Olarak aynı zamanda Seo Danışmanlığı adı altında merak ettiklerinizi iletişim sayfasından yazabilirsiniz.

Seo Nedir?

Seo nedir ? Seo; Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Arama motoru optimizasyonu olarak telaffuz edilmektedir. Arama motorlarının web sitelerini index’lenebilmeleri, inceleyebilmeleri ve sorgulama sonuçlarında en fazla yararlı bir site olup olunmadığını ölçebilmesi adına Seo Uzmanı tarafından uygulanan profesyonel bir tekniktir.

﹀ daha fazla bilgi

Google Seo Uzmanı Hangi Durumlarda Gereklidir?

Web site Ziyaretçi Sayınızdan veya Online müşteri sayınızdan memnun değilseniz ve reklam harcamalarına büyük bütçe ayırmak istemiyorsanız gerekli olan tek şey SEO‘dur. Çünkü arama motoru optimizasyonu reklama para harcamadan organik arama sonuçlarından ziyaretçi çekmenin en avantajlı yoludur.

SEO’nun hedefi web sitelerini google, yandex, yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara ulaştırmasıdır. Bu süreçte Seo Uzmanı tarafından Site İçi Seo ve Site Dışı Seo çalışmaları yapılmaktadır.

Seo çalışması hedefine ulaştığı zamanda da site içerisindeki hizmet türleri, satışlar ve diğer detaylar google arama sorgulamalarında daha fazla görünürlülüğe sahip olur doğal olarak. Ne kadar fazla görünür olursanız o kadar fazla geridönüş alırsınız.

SEO’nun Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

  • Seo ile arama motorlarının siteyi daha rahat anlaması sağlanır.
  • Seo çalışmaları ile yüksek rekabetli sektörlerde rakiplerinizden bir adım önde olarak daha fazla organik ziyaretçi elde edilir.
  • Arama motorlarında çeşitli arama sonuçlarında web sayfalarının görünürlük yüzdesi arttırılarak kullanıcıların web siteyi daha kolay bulması sağlanır.
  • Özellikle E-commerce veya diğer tabirle e-ticaret sitelerindeki ürünlerin satış oranlarında yükselme meydana gelir. Çünkü sorgulama sonuçlarında sahibi olduğunuz web sitesine ait sayfalar ön planda oldukça, insanların göstereceği talep de o denli fazla olacaktır.
  • Seo Uzmanı tarafından rakiplerinizin potansiyel reklam hacimlerini analiz ederek, SEO çalışmalarında alakalı teknik çalışmalar yapıldığında zaman içerisinde sizin de web siteniz Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde belli bir reklam hacmine sahip olacaktır.

Kurumsal Seo Uzmanı ile Google’da Üst Sıralara Yükselmek

Eğer bir web sitesi hedeflenen anahtar kelimeleri üzerinden rakiplerinden daha üst sıralarda çıkıyorsa, o sitenin ziyaretçi kitlesi de fazla olur. Hitap ettiği kitle ve geri dönüş almak istediği kullanıcılarının sayısı da fazla olur.

Sıralamalar ve kaliteli içeriklerin oluşturulması yerel ve genel anlamda kullanıcıların size en kolay yoldan ulaşması demek, popülaritenizi artırmakla beraber google botları tarafından daha sık ziyaret edilmenizi ve önerilen sorgulama sonuçlarında yer almanızı sağlayacaktır.

Seo Çalışmaları için Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

Türkiyede Premium SEO yazılımları şu anda aktif değildir o yüzden dünyaca ünlü SEO Tools‘larını kullanmak herkes için en basit yöntemdir. Bu tools’ları kullanmanın asıl hedefi hem çalışma yapılacak siteyi hem de rakip siteleri karşılaştırarak hangi potansiyel ve değerlere sahip olduğunu öğrenmek teknik detay çalışmaları ona göre şekillendirmeye yarıyor.

Biz SEO Uzmanları genellikle SemRush, Majestic, Moz, Alexa ve son olarak Ahref gibi Premium SEO Araçlarını tercih edebilmekteyiz.

Bizler SEO Uzmanı olarak bu araçların ne kadar fazla profesyonel şekilde kullanılırsa, o kadar çok fayda getireceğini bildiğimiz için, müşterilerimizin web sitelerini ziyaret ettiğimizde ilk olarak bu seo araçlarımızla inceleyerek gözlem yapmaktayız.

Seo Hizmetleri ve Süreçleri

Çalışmaya başlanan süreç içerisinde Bizler rakiplerinizin geçmişte ve şu anda güncel olarak hangi çalışmalar yaptığını sorgulayarak SEO Hizmeti vermeye başlamaktayız. Çünkü ilk sıralardaki rakipler hangi adımları atarak şimdiki pozisyonlarını korudular ya da yükseldiler bu teknik analizle beraber yapılacakları plana dökerek Seo Hizmet Sürecini SEO uzmanı olarak böyle yönetmekteyiz.

Profesyonel olarak web site analizi ve rakip analizlerinin sağlanmasıyla beraber yapılacak çalışmalar karşı tarafa aktarılmalıdır. Anlaşma süreci Seo Uzmanı müşterinin kabulüne göre sözleşmeli veya sözel anlamda yapılmalıdır.

Seo hizmeti profesyonel bir düzlemde ele alındığında müşterilerin potansiyel anlamda bir beklentisi olunduğunun bilincine varılarak düzenli olarak SEO Raporu gönderilmelidir. Çünkü web site sahibinin yapılan kademeli işlemlerden haberi olmazsa iletişim uyumsuzlukları yaşanmaya başlayacaktır.

Doğal olarak her çalışma yaptıran aldığı seo hizmetlerinin karşılığı olarak On page seo ve Off page seo işlemleri ile ilgili grafiksel veya Text halinde hizmet faaliyetlerinden haberdar olmalıdır.

Teknik Seo Nedir? Nasıl Yapılır ?

Teknik seo çalışması web sitenin altyapısını iyi şekilde inceleyip, konuyla ilgili gerekli doneleri elde ederek belli bir yazılım bilgisi ışığında planlanarak Google Seo Uzmanı tarafından yapılan çalışma türüdür. Bu çalışmalar genellikle web hosting ve web yazılım gibi daha birçok etkeni içinde barındırmaktadır.

Görsel optimizasyon web site içerisinde yer alan resimlerin gerek kalitesi, gerek isim başlıkları, gerekse de uzantıları üzerinden yapılan değişimlerdir. Siteyi yoran, yavaşlatan görseller SEO kuralları gereği diskalifiye edilip yine aynı kalitede fakat sıkıştırılmış boyutluktaki resimlerin kullanılması gerekmektedir.

Görsel optimizasyonda resimlere verilen isimlerin hizmetlerle veya sitenin kategorisiyle, anahtar kelimesiyle eş değer anlamlar taşımaktadır. Hatta konu başlıkları üzerinden yön izlenebilir.

Türkçesi sayfa hızı anlamına gelmektedir. Eğer web sitenizin arama motorlarında görünüm – açılış hızı ne kadar kaliteli ve hızlı niteliklere sahip olursa, google’dan alacağınız puan o kadar yüksek olur. Bunun ödülü olarak da sıralamalarınıza etki edeceğini bilmeniz gerekir.

Genellikle web site hızını test etmek için çeşitli araçlar programlanmıştır. Ancak bunların içinde en iyisi olan Google Pagespeed üzerinden hareket etmenizi öneririz.

Peki ben nasıl sayfa hızı değeri mi artırabilirim gibi bir soru varsa aklınızda, web sitenizi yavaşlatan, ağır açılmasını sağlayan gerek görsel, gerekse de tasarım olarak hatalı etkenleri, yoğun bir trafik alanı kaplayan, gereksiz her şeyden web sitenizi arındırmanızı öneriyoruz.

Buradan page speed hızınızı test edebilirsiniz.

Bugün internet kullanıcılarının çoğu oran bazında %50si mobil telefonlar, tabletler üzerinden internete giriş sağlamakta ve işlemlerinin çoğunu burası üzerinden yapmaktadır. O yüzden web sitenizi ne kadar çok mobil telefonlara veya diğer cihazlara uygun hale getirirseniz, web ziyaretçi oranınız, kullanıcı oranınız o denli yükselecektir.

Eğer web sitenizin mobil uyumluluk kontrolünü test etmek isterseniz Google Mobil Uyumluluk Testi web adresi üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçilerin güvenliğini koruma amacıyla kullanılan bir sertifikadır. Google SSL Sertifikasına sahip web platformlarının kullanıcı güvenliğini sağladığı gerekçesiyle daha üst sıralarda listeleneceğini resmi olarak açıklamıştır. Bugün ssl sertifikası sahibi olmak google gözünde kesin olarak pozitif değer sağlamaktadır.

Web site içerisinde kullanılan içeriklerin, daha önceden yayınlanmamış ve kullanılmamış olması gerekir. Her web sitesi ziyaretçisine faydalı olmayı amaçlaması gerekir. Bu yüzden özgün içerik üretilmesi lazım. Alıntı dahi yapıyor olsanız ziyaretçiye faydalı içerik sunmak zorundasınız. Alıntı yaptığınız, kaynak gösterdiğiniz siteden daha iyi ve daha faydalı bilgi içeriği daha yüksek sayfalar oluşturmanız gerekmektedir.

Açılmayan sayfaların otomatik olarak anasayfaya yönlenmesi anlamına gelir. Site içerisinde kullanıcıların yanlış yönlendirilmemesi adına herhangi bir arama sayfasına veya anasayfaya yönlendirilmesi daha faydalıdır ve ziyaretçinin web sitesi içerisindeki gezintisini devam ettirebilir. Gitmek istediği başka herhangi bir sayfa varsa site içerisinde turlamaya devam eder.

Ancak kırık bir linke tıklayarak, ulaşılamayan bir sayfaya erişirse ziyaretçi siteden hemen çıkacak ve rakip sitelerde aradığını bulmaya çalışacaktır. Hemen çıkma oranını düşürmek için ve hem arama motoru hem de ziyaretçiye daha kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için kırık link yönlendirmeleri çok önemlidir.

Site İçi Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Site İçi Seo: Web sitenin içerisindeki görsel veya içerik düzeni, sayfa yönlendirmeleri, başlık ve açıklamaları, belirlenecek keyword ve site düzeni, arama motorlarında görünürlülüğü artıracak her teknik detayın düzenlenmesi SİTE İÇİ SEO anlamına gelir.

Web sitenin kendi kategorisinde sesini duyurabilmesi, verdiği hizmet kategorisi veya sektörüyle alakalı güncel ve en çok kullanılan kelimelerin alınarak başlık ve açıklamalarda kullanılması her site sahibinin yapması gerekenler arasındaki bir unsurdur. Bu kuralı görmezden gelirseniz emin olun google ve diğer arama motorları da sizi görmezden gelecektir.

SEO Uzmanları olarak H1 etiketlerinin mutlaka kullanılması gerektiğini söylemek istiyoruz. Bu etiketler bir sıra düzeni içerisinde olmalıdır. H etiketlerinin kullanımında hiyerarşik düzen bozulmaması gerekmektedir. Örnek verilecek olursa h3 etiketinden sonra h5 etiketini kullanmamalısınız. H1 etiketiyle oluşturduğunuz kelimeleri, diğer sayfaların h1 etiketleri için de kullanmamanızı şiddetle öneriyoruz. Bir page içerisinde;

1 adet h1, 4 adet h2 ve h3, 6 adet h4 – h5 kullanılabilir.

Ancak siz daima bu etiketleri özet şekilde minimalize ederek kullandığınız sürece, google ürün veya içerik tanımlamalarınızı daha kolay netlikte anlayacaktır.

Bu tanım sektörde genellikle SEO’ya yeni başlayanlara link kurulumu anlatırken kullanılır. Web sitenizin içerisinde ve dışardaki geribağlantıların uyum içerisinde olması gerekiyor. Gerek menü uzantıları, gerekse de site içerisinde yapılan yönlendirme Url – Link yapılarının olması gerekiyor.

Bir web ziyaretçisi ne kadar fazla sitenizi gezerse Google sizin web sitenizi o derecede faydalı bulur. Bunu üstteki bazı başlıklarımızda da belirttik farkındaysanız. Link inşaaları yayınlanan içerikler veya belirlenen kategorilerde web sitesinin kendi kulvarında yer etmesi amacıyla yapılır.

Buradaki maksat her zaman ana siteye yönlendirme yapmak ve onu beslemektir. Şöyle örneklendirecek olursak farklı kuracağınız web siteleriniz üzerinden de ana sitenizi besleyebilir ve yönlendirmelerinizle elinizdeki aktif sitenizin değerini artırabilirsiniz.

Unutmayın, kollar beyin tarafından idare edilir ve vücudunuzdaki her şey beyine gider, beyinden gelir..İşte Link inşaa süreci de aynı şekilde böyledir.

Web sitenin arama motorlarında yer bulabilmesi için kalite bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Bu içerik düzenlerinin oluşturulması, içerisinde anahtar kelimelerin kullanım oranları, konuların başlık ve altbaşlıkların belirlenmesi, gramer yapılarına uyumu önemli unsurlardır.

Web platformunuzun ana iskeletini oluşturan bu öğeler şöyle de olabilir. Url uzantılarının minimum değerde kullanılması önemlidir. Google en kısa ve en özet Url yapısını çok sevdiği için örneğin SEO konusunda bir yapacaksanız her konu için ayrı bir başlık oluşturmak yerine bu konuları SEO uzantılı konu bölümünde yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Site Dışı Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Site Dışı SEO: Bir web sitenin anahtar kelimelerine verilen geribağlantılarını yani backlinklerini aynı – benzer kategorilerdeki web sitelerinde paylaştırma, çoğaltma olarak algılanabilir. Bu haber sitesinde yayınlanmış bir haber içerisinde olabilir veya profil üzerinden paylaşılan normal bir url uzantısı ile de yapılabilir.

Site Dışı SEO, domain ve sayfa değerinin görünürlülüğünü değerini artırmak amacıyla yapıldığı için rakiplerin backlink geçmişini sorgulanarak veya sorgulama sonuçlarının üzerinden web sitelerin link geçmişlerini analiz ederek bu işlemler yapılabilir.

Sosyal medya yönetimi özellikle eticaret veya kurumsal anlamda hizmet sağlayan işletmeler için vazgeçilmez ve eşibulunmaz bir platformdur. Sosyal medya algoritması üzerinden yayınlanacak reklamların kategorisi ve seçilecek kelimeler, sizi müşterilerinize veya kullanıcılarınıza ziyaretçilerinize aynı oranda yaklaştıran sihirli anahtarlardır

Web sitesinin dış geribağlantılarını alırken bir linkin google gözünde Referanslı mı yoksa referanssız mı olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor.
Nofollow backlink: Backlink çıkışı yapılacak web sitesinin, kendi sitesi üzerinden çıkılan linklere referans olmaması anlamına gelir.
Dofollow backlink: Yapılan link çıkışlarının referans olunduğu anlamına gelen önemli link yapılarıdır.
Bu tanımlar üzerinden gidildiğinde sizler için en faydalısı dengeleme açısından Dofollow backlinklerdir.

Spam puanı en düşük ve google nezdinde DA – PA değerleri oldukça fazla olan web siteleri üzerinden backlink almak sıralamanıza etki edecek unsurlardan biridir.
Eğer web sitenizi temsil eden dinamik web sitelerini kullanırsanız, aynı kelimelere aynı linkleri sürekli vermeden yani spam yapmadan zamana yayarak backlink alımı gerçekleştirilirse sitenizin rakipleri ile olan rekabet hızında yükselmeler olacaktır. Bizler süreci de aynı şekilde profesyonel olarak idame ettirmekteyiz.

Seo Projelermiz

Seo projelerimizi inceleyebilir, çalışmalarımız hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Seo Blog Yazılarımız

Seo alanında; merak ettiğiniz konuları detaylı incelediğimiz blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Seo Hizmet Talebinde Bulun

Merak ettiğiniz tüm soruları bizlere sorabilir, yeni bir proje için talep formunu doldurarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

SEO Konusunda Sık Sorulan Sorular

SEO Nedir ?

SEO (Search Engine Optimization), internet sitelerinin arama motoru kriterlerine uyumlu hale getirilmesidir. Arama motorları, uygun kriterleri taşıyan web sitelerini tarar. SEO kriterleri ise arama motorlarının web sitelerini daha kolay taramasını sağlar.

Teknik Seo Nedir ?

Tarama ve indeksleme, Robots.txt dosyasının oluşturulamsı, site haritasının oluşturulması, http yanıt kodlarının hazırlanması, sayfa yönlendirilmelerinin kodlanması, sitenin hız çalışmalarının yapılması, mobilde indeksleme çalışmalarının yapılması gibi konuları kapsar. Teknik SEO bir web sitesinin iç ve dışa yönelik yapısının, arama motorları botlarının taramasına uygun hale getirilmesi işlemidir.

SEO Uzmanı Kimdir ?

Web sitelerini, arama motorları kriterlerine göre düzenleyen ve uygun hale getiren uzmandır. Dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru Google olsa da; Bing, Yahoo ve Yandex gibi arama motorları da mevcuttur.

Seo uzmanı olmak için ne yapmalıyım?

Seo uzmanı olmak için, seo (arama motoru optimizasyonu) konusunda teorik ve pratik bilgi sahibi olmanız gerekir. Seo, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi sıralanmasını sağlayan bir süreçtir. Seo uzmanı olmak için, seo’nun temel kavramlarını, araçlarını, tekniklerini ve güncel trendlerini öğrenmeniz, web sitelerinin seo analizini yapabilmeniz, seo stratejileri geliştirebilmeniz ve uygulayabilmeniz gerekir.

Seo uzmanı olmak için, seo eğitimleri alabilir, seo blogları ve kaynakları takip edebilir, seo projelerinde çalışabilir veya kendinize ait web siteleri üzerinde seo deneyimleri kazanabilirsiniz .

Seo uzmanı ne iş yapar?

Seo uzmanı, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi sıralanmasını sağlamak için çalışan bir kişidir.

Seo uzmanının işi, web sitelerinin seo durumunu analiz etmek, seo hedeflerini belirlemek, seo stratejileri geliştirmek, seo uygulamalarını gerçekleştirmek ve seo performansını ölçmek ve raporlamaktır. Seo uzmanının işi, web sitelerinin teknik, içerik ve popülerlik açısından iyileştirilmesini kapsar .

Seo uzmanlığı nasıl bir meslektir?

Seo uzmanlığı, dijital pazarlama alanında önemli bir meslektir. Seo uzmanlığı, web sitelerinin arama motorlarında daha fazla görünür olmasını ve daha fazla ziyaretçi çekmesini sağlar. Bu da web sitelerinin gelirlerini ve marka değerlerini artırır. Seo uzmanlığı, hem bağımsız olarak hem de kurumsal olarak yapılabilen bir meslektir.

Seo uzmanlığı, sürekli değişen ve gelişen bir meslektir. Seo uzmanları, arama motorlarının algoritmalarını ve kullanıcıların davranışlarını takip etmeli ve kendilerini sürekli güncellemelidir .

SEO Danışmanlığı Nedir ?

Özellikle ticaret ile ilgili sitelerde, arama motorlarında üst sıralarda yer almak, önemli bir konudur. Nedeni ise web sitesi, arama motorlarında ilk sıralarda yer alırsa, daha görünür bir hale gelir. Bu tıpkı işlek bir caddede dükkanın olması gibidir. Dolayısıyla daha çok ziyaretçi web sitesine gelecektir. Daha çok ziyaretçi ise potansiyel müşteri demektir.

SEO danışmanlığı ise kısa sürede, web sitelerinin arama motorlarında ilk sıralarda yer alınmasının sağlanmasıdır. SEO danışmanlığı olmadan yapılacak olan işlemler, uzun sürer ve başarı oranı düşüktür.

SEO Nasıl Yapılır ?

Son yapılan güncelleme ile birlikte Google arama motoru, üst sıralarda yer almak isteyen web siteleri için 200 kriter belirledi. SEO ise bu kriterlerin sağlanması ile mümkün olmaktadır. Yani internet sitenizin üst sıralarda yer alması için 200 kriteri yerine getirmeniz gerekiyor.

İşin özü ise çok iyi bir reklam stratejisi oluşturmaktır. SEO genel ifadesiyle, reklam yapmaktır. Anahtar kelime analizi, rakip site analizi, görsel ve yazınsal içeriklerin düzenlenmesi, SEO için yapılan çalışmalardan bazılarıdır.

Neden Google Seo ?

Dünya genelinde arama motorları arasında %80 kullanım oranıyla Google arama motoru birinci sıradadır. Diğerlerinin payı ise %20’dir. Bunun anlamı, Google arama motorunda ilk sırada yer alırsanız, dünya genelinde Google arama motorunu ziyaret eden kişiler sizi görecektir. Yani Google arama motoruna yönelik olarak SEO çalışması yaparsanız, daha çok kişiye hitap edebilirsiniz.

Kurumsal Seo Nedir ?

Kurumsal firmalara yönelik olarak yapılan SEO çalışmalarıdır. Ancak temel SEO çalışmalarına göre daha kapsamlıdır ve daha çok alt başlık bulunur. Kurumsal SEO çalışmalarında öncelikle, amaç ve hedef belirlenir. Daha sonra firmanın imajı üzerinde durulur ki bu aslında ilk öncelikli yapılması gereken çalışmadır. Kurumsal SEO çalışmalarında firma yapısı analiz edilir. Ayrıca, rakip firma analizi de yapılır.

Site İçi Seo Nedir ?

Arama motorları, web sayfalarını; başlık etiketleri (heading), site etiketleri, tanımlar ve sitenin ana hedefi olan anahtar kelimeleri tararlar. Özellikle anahtar kelimeler üzerinden siteleri indekslerler. Site içerisinde yapılan tüm bu işlemler, site içi SEO olarak adlandırılır.

Site Dışı Seo Nedir ?

Google, Bing ve Yandex gibi en çok kullanılan arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan kullanıcı odaklı çalışmaları ifade eder. Site dışı SEO daha çok marka ve site değerini artırmak için yapılan çalışmalardır. Bu yüzden diğer kaliteli sitelerden sağlanacak olan referanslar önemlidir ve bu referanslar Backlink olarak adlandırılır.

Seo Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

İnternet siteleriniz için belirlediğimiz fiyatlar; sitenizin yazılımsal altyapısı, sitede bulunan içerikler, sitenizin dış bağlantıları ve anahtar kelime aranma hacimlerine göre farklılık gösteriyor. Ayrıca yapılacak olan Backlink yani dış SEO çalışmalarına göre de fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

Seo Çalışmalarında Başarı Garantisi Verilebilir mi ?

Hiçbir SEO uzmanı ya da SEO konusunda hizmet veren firma, tam anlamıyla başarı garantisi veremez. Nedeni ise arama motorları algoritmalarının sürekli olarak değişmesidir. Yani arama motorlarının kriterleri sürekli olarak değişmektedir. Zaten SEO uzmanı olarak hizmet veren kişiler ve firmalar, güncel olanı takip ederler ve çalışmalarını ona göre şekillendirilirler.

Ancak daha önce başarı sağladığımız firma ve kişilerden yani referanslarımızdan ilham alabilirsiniz.

Seo Çalışmalarının Etkisi Ne Kadar Sürede Gözlemlenmektedir ?

Bu soruyu tam olarak cevaplamak oldukça zordur. Şu anda Google arama motorunun 200’e yakın kriteri bulunmaktadır ve bu kriterler sürekli olarak değişmektedir. Deneyimlerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, ilk 90 gün içinde uzunkuyruk anahtar kelime yapısında olan bir çalışmalarında önemli başarılar elde ediyoruz. Ayrıca, 180 gün sürede rekabete dayalı arama kelimelerinde iyileşme sağlıyoruz.

SEO bir süreçtir ve bu sürecin çok iyi yönetilmesi gereklidir. Biz bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

Organik Seo Çalışması Nedir ?

Google arama motoru, önceki zamanlarda SEO olayını biraz farklı olarak ele alıyordu. Mesela birçok siteyi elinde bulunduran bir kişiden Backlin paketi satın alıyor ve link alışverişi yapabiliyordunuz. Bu durum biraz hileye kaçıyor olsa da yüksek oranda başarı elde ediliyordu.

Ancak son yapılan güncellemeden sonra, bu yöntemler illegal olarak işaretlendi ve arama motorları botları böyle bir durumu tespit ettikleri anda, sitelere ceza verdi.

Organik SEO kavramı da bu şekilde doğdu diyebiliriz. Yani SEO çalışmalarının anahtar kelime olsun, Backlink çalışması olsun, tamamen doğal bir süreçte işlemesini, Organik SEO olarak adlandırıyoruz. Şöyle bir örnek verirsek sanırız, konu daha iyi anlaşılacaktır.

El dokuması halı, makine yapımı bir halıdan daha değerlidir. Bunun nedeni işçiliğinin tamamen emeğe dayalı olmasıdır. SEO çalışmalarında da aynı durum söz konusudur. Tamamen emeğe dayalı olan SEO çalışmaları, arama motorları tarafından daha değerli olarak görülmektedir.

E-Ticaret Sitelerine Seo Yapılır mı ?

Eğer internet üzerinde ticaret yapıyorsanız, arama motorlarında en üst sıralarda yer almanız, tek başına bir şey ifade etmiyor demektir. Bunun nedeni, ilk sırada yer alan e-ticaret sitelerinin toplam trafiğin yalnızca %37’sine sahip olmasıdır. Arama motorlarında 3. Sırada yer alan bir site ise toplam trafiğin %9’unu elde ediyor. Yani dijital olarak çok güçlü bir reklam stratejisine sahip olmanız gerekiyor.

Bu konuda deneyimlerimizle sizlere yardım ediyoruz ve müşteri potansiyelinizi artırmanızı sağlıyoruz.

Web Sitem Seo Uyumlu mu ? Nasıl Belirliyorsunuz ?

Öncelikle elimizde bulunan araçlarla ve tecrübelerimize dayanarak, sitenizi analiz ediyoruz. Analiz sonucunda sitenizin SEO uyumlu olup olmadığı ortaya çıkıyor. Eğer sitenizde SEO bazında hatalar ve eksiklikler varsa, bu durumu raporlar halinde sizlere bildiriyoruz.

2019 SEO Trendleri Nelerdir ?

Günümüzde birçok kişi cep telefonları yardımıyla interneti kullanıyor. Özellikle genç yaş gurubundaki insanların yoğun bir şekilde internete cep telefonundan bağlandığını söyleyebiliriz. Bu yüzden internet sitelerinin en az bir tane mobil uygulama edinmesi gerekiyor. Ayrıca internet sitelerinin mobil indeksleme alması ve mobil telefonlarda yükleme hızı da önem kazanıyor.

2019 yılında kullanıcıların biraz daha sabırsız olduğunu belirtelim. Bu yüzden 5 saniyeden uzun bir süre açılmayan sitelere giriş yapılmıyor.

Markanın organik bir yapısının olması ve bir varlık olarak kabul edilmesi, 2019 SEO trendleri arasında yer alıyor. Bu demek oluyor ki, marka tanıtımlarının ve reklam kampanyalarının daha etkin bir şekilde yürütülmesi gerekiyor.

Güvenlik kullanıcıların en çok önem verdikleri konu arasında yer alıyor. İnternet sitelerinde yer alan güvenlik önlemleri, SEO açısından da önemli bir yere sahiptir.

Google reklamlar ve sosyal medya uygulamalarının sağlamış olduğu reklamların da 2019 yılında önem kazandığını belirtelim. SEO çalışmalarına etkisi ise oldukça fazladır. Site sıralamasının yükselmesi ve ziyaretçi sayısının artmasında, reklamların ve sosyal medya hesaplarının yüksek etkisi bulunuyor.

Negatif SEO Konusunda Nasıl Bir Yol İzliyorsunuz ?

Siteniz için bilinçli ya da bilinçsiz olarak yapılan negatif SEO çalışmaları sonucunda, arama motorlarından ceza alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmenin birden fazla yolu var, ancak zaman alan bir süreç olduğunu belirtelim. Öncelikle, negatif etkiye neden olan dış bağlantıları inceleyerek çalışmaya başlıyoruz.

Çalışmamızı, birden fazla SEO aracı kullanarak gerçekleştiriyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç, sizlere daha detaylı bilgiler sunmak ve daha iyi sonuçlar alabilmektir. Negatif etkiye sahip olan tüm siteleri listeliyoruz ve Google arama motorunun bizlere sağlamış olduğu reddetme aracı üzerinden bu listeyi paylaşıyoruz.

Böylelikle Google Search Console yardımıyla internet sitenizin, negatif etkiye neden olan sitelerle ilişkisinin kesilmesini sağlıyoruz. Disavow Links Tool üzerinden yapılan reddedilme çalışması sonrasında, siteniz SEO açısından negatif etkilerden kurtulmuş oluyor.

Kullanıcı Deneyimi (UX) ve SEO İlişkisi Nasıldır ?

Arama motorlarındaki kriterler, çoğunlukla kullanıcı deneyimleri esas alınarak oluşturulur. İnternet siteleri bu kriterleri yerine getirerek, arama motorlarının ilk sıralarında yer almaya hak kazanırlar. UX ise kullanıcı deneyimlerini ifade eder. Bir internet sitesinin görsel ve yazınsal içeriklerinin, kullanıcının rahatlıkla ziyaret etmesini sağlayacak hale getirilmesidir.

İnternet sitesinin sayfa düzeninden, resimlerine ve videoların yerleşimlerine kadarki aşamalar, UX yani kullanıcı deneyimi olarak adlandırılabilir. Eğer internet siteniz, kullanıcı dostu yani, kullanıcıların ziyaret ettiği ve uzun süre kaldığı bir yapıda ise, SEO açısından da oldukça iyi durumdadır.

Sosyal Medya Çalışmaları SEO Çalışmalarına Fayda Sağlar mı ?

Günümüzde birçok kişinin sosyal medya hesabı olduğunu ve kullandığını düşündüğümüzde, Sosyal medya üzerine yapılacak çalışmaların, dolaylı da olsa SEO çalışmalarına yarar sağladığını söyleyebiliriz.

Sosyal medya çalışmaları; site trafiğinin artmasını sağlar, organik olarak yapılan Backlink çalışmasıdır ve site ziyaretçileri ile doğrudan etkileşimi sağlaması açısından oldukça yararlıdır. Dış SEO kapsamında, sosyal medya çalışmalarını değerlendirebiliriz.

Google Ads SEO Çalışmalarına Fayda Sağlar mı ?

Reklam yapmadaki amaç, marka bilinirliğini artırmak ve daha çok satış ve müşteri elde etmektir. Google reklamlarında da aynı mantık geçerlidir. Google Ads çalışmaları SEO sonuçlarına çok fazla etki etmese de, internet sitenize daha çok ziyaretçi çekme şansını artırabilir.

Google arama motorunda reklam verdiğinizde, tıklama başına oranda artış olduğunu görebilirsiniz. Bu durum da Google gözünde değerinizin artmasında yardımcı bir unsurdur. Google Analytics verilerini analiz ederek de, tıklama oranlarının az olduğu bölgelere yönelebilir ve başarı şansınızı artırabilirsiniz.

SEO Çalışmalarının Ne Kadar Sürede Yapılması Yeterli Olur ?

Arama motorlarının kriterleri sürekli olarak yenilenir ve değişir. Google algoritmalarını canlı birer organizmaya benzetebiliriz. Kullanıcıları ise organizmanın yaşadığı çevre olarak düşünebiliriz. Dolayısıyla çevre değiştikçe, organizma da değişmek zorunda kalacak ve içinde yaşadığı çevreye uyum sağlayacaktır.

SEO çalışmalarında da bu durum söz konusudur. Yani sürekli olarak değişir ve yenilenir. Bu yüzden bir seferlik SEO çalışması diye bir durum söz konusu değildir. SEO bir süreçtir ve internet siteleri var olduğu sürece yapılması gereken en önemli çalışmalardan bir tanesidir.

SEO ile Google Ads Çalışmalarını Aynı Ajans ya da Firmanın Yürütmesi Fayda Sağlar mı ?

Google Ads yapı olarak organik trafiğe olumlu bir şekilde etki eder. Google reklamlarında iyi bir sonuç alabilmek için verilen reklamların sonuçlarının değerlendirilmesi ve ona göre organik SEO çalışmalarının gerçekleştirilmesi gerekir. Dolayısıyla Google Ads çalışmalarında anlık çalışmalar ve kararlar etkili olmaktadır.

Birbiriyle bağlantılı ekiplerin anlık karar verebilmesi ve etkili bir çalışma gerçekleştirmesi süreci hızlandıracak ve başarıyı olumlu yönde etkiyecektir.

SEO Çalışmalarında Kullanılan Araçlar Nelerdir ?

Profesyonel olarak çalışan SEO uzmanları ve ajanslarının kullandığı araçlar vardır. Bu araçlar; Deepcrawl, Ryte, Ahrefs, Screaming Frog, Majestic, Search Console, Sitebulb, Ubersuggest, Google Analytics, MFI Checker, ZeoCrawlerKeyword Planner, Cognitive SEO, SEMRush, Similarweb, Botify ve Oncrawl gibi araçlardır.

Örnekleri çoğaltmak mümkündür. Ancak en sık kullanılan SEO araçları yukarıda saydıklarımızdır. Türkçe olarak hizmet veren SEO araçları da vardır. Ancak profesyonel düzeyde hizmet verenlerin çok fazla tercih ettiğiniz söyleyemeyiz. SEO uzmanları bu kaynaklardan topladıkları verileri analiz ederler ve rapor hazırlarlar. Rapor sonucunda, internet sitesinde ne gibi çalışmaların yapılacağına karar verilir.

Web Tasarımının SEO Çalışmalarına Etkisi Nedir ?

Sağlam bir temele sahip olan bir binanın, deprem ve sel gibi dış etkenlerden dolayı yıkılması oldukça zordur. Etkili bir tasarıma sahip web sitesi de aynı yapıdadır. Baştan her şeyin düşünülüp iyi bir şekilde tasarlanmasının SEO çalışmalarına oldukça faydası vardır.

Zaten SEO çalışmalarında da internet sitesinin kullanıcı deneyimlerine dayanarak oluşturulması, internet sitesinin görünümü ve tasarımıyla doğrudan ilgisi vardır.

İyi tasarlanmış bir web sitesi, hem arama motorları botları için, hem de kullanıcılar için ideal bir senaryoda çalışır. Görsel ve yazınsal içeriklerin doğru kurgulanması, arama motorları botlarının da sitenizi hemen fark etmesini ve indekslemesini sağlar.

Blog Yazılarının SEO Çalışmalarına Etkisi Nasıldır ?

Samimi, kaliteli ve bilgilendirici bir blog yazısı, halkla ilişkiler uzmanı gibi görev yapar. Sitenize daha çok kişinin gelmesini sağlar.

Böylelikle internet sitenizde tanıtımını yaptığınız markaya, ziyaretçileri kolaylıkla yönlendirebilirsiniz. Markanızın ve internet sitenizin de daha popüler ve bilinir hale gelmesini sağlar. Ayrıca bilgilendirici blog yazıları, sosyal medya hesaplarında paylaşılarak, organik Backlink çalışması yapılır. Böylelikle siteyi ziyaret edenlerin sayısı artırılabilir.

SEO Hizmetleri Dışında Hangi Hizmetlerden Faydalanabiliriz ?

Arama motorlarında ilk sırada yer almanıza yardımcı olacak ve bir adım önde olmanızı sağlayacak web tasarım hizmetlerini sunuyoruz. Ayrıca; web yazılım, sosyal medya çalışmaları, Google Ads hizmetleri, kurumsal kimlik çalışmaları gibi hizmetleri de sizlere profesyonel bir anlayışla sunuyoruz.

SEO Çalışmalarınız, Hangi Arama Motorlarına Yönelik ?

En çok tercih edilen Google başta olmak üzere; Yahoo, Yandex, Bing gibi arama motorlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bunlara Google Asistan ve Siri de Dahil olabilmektedir.

SEO Hizmetleriniz Nelerdir ?

Öncelikle Web sitenizin analizini yapıyoruz. Hatalı ve eksik olan yönlerini sizlere raporlar halinde sunuyoruz. Daha sonra anahtar kelime düzenlemesi gerçekleştiriyoruz. Hangi kelimelerde güçlüsünüz ve hangi kelimelerde zayıfsınız gibi kavramların tespitini gerçekleştirdikten sonra, yükselebileceğiniz ve sitenizle ilgili anahtar kelimeler üzerine yoğunlaşıyoruz.

Sayfa hızınızı artırıyoruz. Organik Backlink çalışması yaparak etkili link paylaşımı gerçekleştiriyoruz.

Neden SEO Uzmanına İhtiyaç Duyarım ?

SEO hiç bitmeyecek bir süreçtir. Oldukça karmaşık ve detaylı bir yapıya sahiptir. Gerçekten SEO uzmanı değilseniz, diğer işlerinizde göz önünde bulundurulduğunda, tek başınıza altından kalkamayacağınız bir iş yükü söz konusudur. Bu yüzden deneyimli SEO uzmanından yardım almalısınız.

Ne Tür SEO Çalışması Gerçekleştiriyorsunuz ?

Rakip analizlerinizi yapıyoruz. Rakiplerinize fark atabilecek çalışmaları gerçekleştiriyoruz. On page ve Off page gibi SEO işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. İnternet sitelerinizi görsel ve yazınsal olarak iyileştiriyor ve düzenliyoruz.

SEO Çalışmalarının Ne Gibi Faydası Olacak ?

Yaptığımız profesyonel çalışmalar sonunda, internet siteniz, arama motorlarında ilk sıralarda yer alacak. Böylece sitenizin trafiği artacak ve daha fazla ziyaretçiye sahip olacaksınız. Ne kadar çok ziyaretçi, o kadar çok potansiyel müşteri demektir.

İçerik Editörlük Hizmetleri Sunuyor musunuz ?

Müşterilerimizin talepte bulunmaları halinde, kaliteli içerik hizmeti de sağlıyoruz.

Kurumsal SEO Çalışması Yapıyor musunuz ?

Marka bazlı çalışmalarımızın yanı sıra, Kurumsal olarak firmanızın değerini, internet sitelerinizi optimize ederek sağlıyoruz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanızın yanı sıra profesyonel bir imajla ziyaretçilere görünmenizi sağlıyoruz.

Mobil İçin SEO Çalışmaları Yapıyor Musunuz ?

Yaptığımız SEO çalışmaları, Mobil SEO çalışmalarını da kapsıyor. İnternet sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlıyoruz. Ayrıca cep telefonlarında da sitenizin hızla açılmasını gerçekleştiriyoruz. Görsel olarak yaptığımız çalışmalarla kullanıcılar, mobilden de sitenizi ziyaret ediyor ve uzun bir süre sitenizde kalıyorlar.