site dışı seo nedir, site dışı seo nasıl yapılır

Site Dışı Seo Eğitimi. Site Dışı Sen Nasıl Yapılır


Site dışı seo nedir? Diğer tüm web sitelerinin sizin web sitenizi tavsiye ettiği Backlink çalışmalarını kapsar.

Ancak Google artık bunun içinde güncelleme ve kurallar koymaktadır. Bu da web sitenizin alanı dahilinde yapacağınız backlink çalışmalarıdır. Yani örneğin bir web tasarım ajans’ının sahip olduğu web sitesini, bebek giyim ürünleri satan bir web sitesinin tavsiye etmesi, Google gözünde sizi kalitesizleştirir. Bu nedenle bu şekilde yapılan tüm backlink çalışmaları çöp backlink olarak algılanır.

Site Dışı Seo Nasıl Yapılır ?

Sizinse yapmanız gereken, web sitenize ait sektörlerle iş birliği kurmak ve  backlink çalışmaları yürütmektir. Bu da oldukça zor denilebilir, çünkü aynı sektörden olacağınız her kişi sizin rakip potansiyelinizdir ve sizi tavsiye olarak göstermesi oldukça zor koşullardır. Ama bunu gerçekleştirmek ve alanınıza uygun web sitelerinin sizi ziyaretçilere önermesi ile web sayfanızın seo çalışmaları size oldukça geri dönüş kazandıracaktır.

Diğer önemli husus ise paylaşımlarınızın özellikle imleme sitelerine olmasına özen gösterin, imleme siteleri sizin resim ve içeriğinizin bir kısmını göstermekte ve devamını oku etiketi ile site linkinizi paylaşmaktadır. Bu da en doğal backlink alımlarından biridir ve oldukça faydası bulunmaktadır. Çünkü imleme siteleri iyi indexlenmiş ve Google botları tarafından sık ziyaret edilen web siteleridir.

Çeşitleri Nelerdir ?

Site dışı seo optimizasyonu için Do Follow (Backlink) ve No Follow  linklerine dikkat etmek gerekir. Ayrıca kod hataları tespit edilerek düzeltilmelidir. Meta Tag analizi iyi yapılmalıdır. Google Tools ayarları yapılmalıdır. Google robot ve Google site haritası oluşturulmalıdır.  İçerik analizleri doğru yapılmalı ve kırık linkler temizlenmelidir.

Unutulmamalıdır ki site içi seo çalışması bitmeden backlink çalışmaları yapılmamalıdır. Web sitenizi arama motorları gözünde iyileştirdikten sonra piyasaya sunabilir, ancak bu şekilde kalıcı geri dönüşler alabilirsiniz.  Site Seo çalışmalarının yanında Sosyal medya yönetimi ile doğal ve organik yollardan reklamınızı yaparak ilerleyebilir, hızlı dönüşler elde edebilirsiniz.

Site dışı seo hakkında ve seo ile ilgili daha detaylı bilgi için Seo sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Barisdayak.com Site içi ve site dışı seo  çalışmaları için iletişim kanallarından ulaşabilir detaylı bilgiye sahibi olabilirsiniz.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.